Vysoká škola je pro někoho jen pojem, o kterém ani neuvažuje. Po střední škole se chce vydat rovnou do zaměstnání a budovat si zkušenosti, které se mu mohou v životě hodit. Skloubit však můžete vysokou školu i práci. Dnešní doba totiž nabízí kombinované studium což je trochu jiný název pro dálkové studium. Do školy se vydáváte jen občas o víkendy a v pracovním týdnu můžete chodit do práce, vydělávat peníze a získávat zkušenosti.
Jestliže se tedy hodláte vydat na vysokou školu, tak se můžete těšit a zároveň obávat z něčeho, co jste doposud nezažili. Možná, že ani nevíte, co vás může čekat. Proto se v dnešním článku zaměříme na to, jaké povinnosti nám toto studium přináší. Podíváme se také na to, jaké máme výhody a jaké nevýhody.
Určitě vás čeká podávání přihlášek na různé obory. Přihlášek si můžete podat kolik chcete. Musíte však počítat s tím, že za každou zvlášť podanou přihlášku budete platit poplatek. Nejčastěji se jedná o pět set korun za každou podanou přihlášku. Můžete si vybrat nejvíce dva obory, které budete studovat. Tuto tíhu, kdy se učíte na dva předměty si však na své záda bere jen málo lidí. Většina preferuje studium pouze jednoho oboru. Po podání přihlášky vás čekají buď testy, které poté vyhodnotí, zda nastoupíte do této školy či nikoliv.
Po úspěšně složených testech se o letní prázdniny konají zápisy, na které musíte dorazit. Pokud nedorazíte, tak se to bere tak, že nemáte zájem a nestáváte se tedy studentem. Od září/října (různé školy to mají jinak nastavené) začíná zimní semestr. Začínáte chodit na přednášky a cvičení, kde plníte testy, úkoly a učíte se. V lednu je zkouškové období, kdy se rozhodne, zda postoupíte do letního semestru nebo zda budete „vyhozeni“. Takto se opakuje i letní semestr. Zkouškové období opět začíná květnem. Pak máte velké letní prázdniny, kdy můžete využít různých nabídek brigád a přivydělat si nějaké peníze.