I když jsou myši poměrně malé, mohou dělat velké věci. Jakmile se protáhnou mezerou ve dveřích nebo ve stavebních dílcích či jinou škvírou, hlodají vše, co je možné.
● I když se myši primárně živí obilovinami, získávání této komodity po celý rok je pro ně opravdovou výzvou. Proto mohou snadno přejít na jiné potraviny. Vzhledem k tomu, že se myši živí vyváženou stravou, mohou tolerovat téměř jakoukoliv potravu, aby přežili: chléb, čokoládu, ovoce, ořechy, slaninu atd.
● Pokud ani tato nabídka není k dispozici, potřebují pouze celulózové materiály, jako je lepenka nebo dřevo k přežití. Vzhledem k poklesu nabídky potravin v zimě je napadení myší obzvláště vysoké. Myši k domu, kde to pro ně může být příjemné, přichází teprve, jestliže se v jejich přirozené lokalitě nenachází žádné jídlo. Ve venkovských oblastech se jedná o lesní a polní myši.
● Pro péči o zuby myši také hryzají kabely. Myší zuby rostou po celý život, takže je musí myš znovu a znovu krátit žvýkáním velmi pevných materiálů, jako je izolace kabelů. Toto ošetření také udržuje zuby ostré. Důsledkem pro vás je poškození budovy, zkraty nebo v horších případech, požár domu.
Myši se mohou množit velmi rychle. Proto byste měli co nejdříve zahájit boj proti těmto hlodavcům, pokud si všimnete, že je máte u sebe. Nejrychlejším způsobem, jak rozpoznat napadení, jsou myší výkaly. Ty se nacházejí všude na cestičkách. Když je trus čerstvý, je měkký. Je-li starý pár dní, je suchý a může se drolit. Je-li už několik týdnů starý, je tvrdý jako kámen. Můžete také položit několik zrn na podezřelé místo. Pokud se toto místo po několika dnech znečišťuje a zrna jsou pryč, můžete si být jistí, že máte myši ve svém domě. Někdy je také můžete slyšet. Chcete-li se zbavit myší, nemusíte hned volat deratizátora, můžete se těchto tvorů zbavit sami.
Zásoby a odpad
Myši mají velmi citlivý čich, takže mohou skvěle detekovat jídlo v spíží nebo v koši. Proto pravidelně vyprazdňujte koše. Pokud máte kompost, měl by být dál od domu. Také pravidelně čistěte spíže.
Myší pasti
To je nejznámější metoda. Klasická past obvykle zabije myš jednou ranou. Existují však i méně brutální metody: klec nebo živá past. Do živé pasti se myš naláká návnadou, poté zůstane chycena v kleci. V případě živých pasti je pravidelně kontrolujte a uvolněte myš co nejdál od domu.
Prodejny zvířat
V těchto obchodech najdete různé druhy zařízení, které udrží zvířata mimo dům nebo zahradu. Tato zařízení obvykle pracují s ultrazvukem. Ultrazvukové vlny mají dráždit zvířata, takže nemohou najít cestu do domu.
Myší jed
Existuje také mnoho jedů, které se používají proti myším. Pokud se v domě usadila velká populace myší, je nezbytná metoda s myším jedem.
Pokud vaše akce nepomůže, neměli byste příliš dlouho čekat a ihned pozvěte deratizátora.